Moda obecna jest w każdej dziedzinie życia. Popularne trendy wpływają nie tylko na styl ubierania, wzorce kulturowe, ale również odciskają swoje piętno na takie dziedziny, jak wyposażenie wnętrz. Od kilku lat w naszym kraju panuje moda na meble kolonialne i współczesne meble indyjskie. Wiele osób znudziło się już stylem, wyniesionym z niewielkich mieszkań, w których dominowały segmenty z płyt wiórowych i nieśmiertelne meblościanki. Dzisiaj w wielu domach można spotkać meble sprowadzane z najdalszych zakątków świata. Zachwycają solidnością, rysunkiem słojów i zupełnie innymi kształtami oraz wzorami.

Do niedawna meble sprowadzane z Indii, Malezji, Indonezji lub Chin przyciągały naszą uwagę dość niskimi cenami. Ogromny popyt na nie sprawił, że dzisiaj trudno znaleźć propozycje tańsze niż standardowa oferta, dostępna w większości sklepów meblowych. Ogromnym atutem tego rodzaju sprzętów jest ich urok. Sofy, pufy, łóżka lub całe sypianie zaskakują nas nieszablonowymi pomysłami projektantów. Prostota łączy się w nich z przepychem, a wygoda z jakością. Wiele osób ceni sobie naturalny wygląd mebli, wykonanych z nieznanych u nas gatunków drewna. Ze względu na lite drewno, użyte do produkcji poszczególnych sprzętów, meble te żyją w pomieszczeniach, które zdobią.

Obecnie w sprzedaży można spotkać wyposażenie różnych pomieszczeń. Pewną nowością są indyjskie kuchnie. Jak na razie decyduje się na nie niewiele osób. Zbyt przywiązani jesteśmy do tradycyjnej zabudowy, która pozwala zachować funkcjonalność tego, wyjątkowego pomieszczenia. Jednak bardzo podobnie było z orientalnymi meblami do łazienek. Kiedy się pojawiły, to nie miały wielu zwolenników. Dzisiaj są tak popularne, jak indyjskie sypialnie czy meble do salonów.