Kuchnia jest pomieszczeniem specyficznym, nastawionym przede wszystkim na funkcjonalność. Przyrządzamy tam posiłki dla całej naszej rodziny, a często również przyjmujemy tam gości.

Podstawowym elementem wyposażenia są urządzenia AGD, które są niezbędne w kuchni. Musimy więc zainwestować w kuchenkę – gazową lub elektryczną. Obecnie oba rodzaje kuchenek oferują praktycznie te same możliwości, główną różnicą są ceny związane z ich eksploatacją i nasze osobiste preferencje. Oprócz tego musimy też zaopatrzyć się w okap, który będzie wyłapywał parę i zapachy z kuchni. Warto również pomyśleć o zmywarce do naczyń – tego typu urządzenia z roku na rok są coraz tańsze, a pozwalają na zaoszczędzenie tak czasu, jak i pieniędzy, bowiem po paru latach ich koszt się zwróci, dzięki oszczędności ciepłej wody i detergentów.

Równie ważne jest umeblowanie kuchni – musimy bowiem mieć wszelkiego rodzaju półki i szafki, w których będziemy przechowywać produkty żywnościowe i drobne akcesoria i urządzenia. Jeżeli nie mamy w domu osobnej jadalni i to właśnie w kuchni spożywamy posiłki, to nie możemy zapomnieć o stoliku o odpowiedniej wielkości i krzesłach dla wszystkich domowników.