Salon stanowi prawdziwe centrum każdego domu i mieszkania. Spotykamy się tam ze znajomymi, rozmawiamy, oglądamy telewizje i oddajemy się innym czynnościom. Z tego też powodu należy mieć na względzie jak najbardziej funkcjonalne i komfortowe urządzenie tego pomieszczenia. Bardzo istotne jest na przykład miejsce, w którym będziemy mogli siedzieć.

Wybierając sofę do salonu powinniśmy zdecydować się na taki model, który będzie przede wszystkim wygodny, na drugim miejscu należy stawiać walory estetyczne. Sofa powinna być dopasowana wyglądem do stylistyki panującej w salonie. Ciekawym dodatkiem do salonu są też pufy – można stosować ich zamiast foteli, a czasami wykorzystuje się je jako podnóżki.

Pufy dostępne są w wielu różnych wariantach. W sklepach znajdziemy modele, które różnią się wyglądem, rozmiarami, czy też materiałami, z których je stworzono. Sofa i pufy powinny razem stanowić spójną całość, dlatego dobrym pomysłem jest kupno ich w komplecie. Niezbędnym elementem salonu są też meblościanki, na których możemy umieścić telewizor i inne sprzęty RTV. Oprócz tego, wiele osób umieszcza w salonach szafy na odzież. Jeśli zaś salon pełni u nas także rolę jadalni, to nie możemy zapominać o stole, przy którym będziemy spożywać posiłki i wygodnych krzesłach.