Skandynawia to tereny, które charakteryzują się bardzo surowym klimatem i stosunkowo małą liczbą mieszkańców. To właśnie stamtąd pochodzi jeden z najpopularniejszych stylów, które wykorzystywane są przy aranżacji wnętrz mieszkań i domów na całym świecie.

Mowa oczywiście o stylu skandynawskim. Cechuje się on prostotą, minimalizmem, przestronnymi, jasnymi wnętrzami i ograniczoną ilością mebli, sprzętów i dodatków. Jak więc wygląda wyposażenie wnętrz w tej stylistyce? Przede wszystkim należy pamiętać o podstawowych zasadach stylu skandynawskiego, czyli dużych oknach, dostarczających spore ilości dziennego światła, a także wykorzystywaniu na szeroką skalę drewna.

Drewniane podłogi, a także meble wykonane z tego szlachetnego surowca będą doskonale komponować się z jasnymi ścianami i współgrać z ogólną stylistyką pomieszczeń. Chociaż dodatki i akcesoria nie są kojarzone z tym stylem, to jednak można pokusić się o wyposażenie wnętrz w szereg ozdób i dekoracji, jednak należy pamiętać o tym, aby były one w tym samym klimacie co reszta sprzętów w mieszkaniu. Wyposażenie wnętrz w stylu skandynawskim jest bardzo trudnym zadaniem, ponieważ trzeba znaleźć balans pomiędzy pozornym minimalizmem, a takim urządzeniem domu, żebyśmy czuli się w nim przytulnie i komfortowo. Jeżeli mamy z tym problemy, to dobrym pomysłem może okazać się zatrudnienie profesjonalnego dekoratora wnętrz.