Nie w każdym mieszkaniu czujemy się dobrze. Są pomieszczenia, które bardzo nam się podobają i takie, w których czegoś nam brakuje. Specjaliści podpowiadają, że to nie tylko kwestia gustu i dodatków, ale przede wszystkim sprawa ich funkcjonalności. Każdy pokój powinien być tak umeblowany, aby ułatwiać mieszkańcom życie. Przykładem mogą być kuchnie. Jeżeli wydzielimy odrębne strefy, związane z przygotowaniem posiłków, magazynowaniem i przechowywaniem produktów oraz naczyń, to kuchnia może stać się ulubionym miejscem wszystkich domowników. Jeżeli zabraknie tam ergonomicznej organizacji, to nawet najładniejsze meble nie przydadzą jej uroku.

Dobierając wyposażenie wnętrz zawsze należy zwracać uwagę, jakie ma być przeznaczenie konkretnych pomieszczeń. Meble powinny przede wszystkim pełnić funkcję użytkową. Jeżeli zapewniają nam komfort i ułatwiają życie, to pokoje zaczynają nam się podobać. Salony lubią pufy, sofy i niskie meble, które nie przytłaczają, ale pozwalają mieć pod ręką najbardziej niezbędne przedmioty. W salonie toczy się życie rodzinne i towarzyskie. Dobrze wygląda w nich umeblowanie dyskretne, które wytwarza nastrój intymności i ciepła. Odkryte ściany są doskonałym miejscem na boczne oświetlenie oraz obrazy, które nadają reprezentacyjnym pokojom odpowiedni styl.

Meblościanki i segmenty dobrze sprawdzają się w gabinetach i pokojach osobistych. Oczywiście w małych mieszkaniach z konieczności służą też jako wystrój salonów. Jeżeli nie jesteśmy zmuszeni do kompaktowych rozwiązań, to lepiej nie przeładowywać przestrzeni tego typu konstrukcjami. Sypianie powinny być urządzane niezwykle ciepło i intymnie. Domownicy muszą czuć się w nich bezpiecznie i wygodnie. Obecnie najmodniejsze są sypialnie ascetyczne, w których eksponowane są duże łóżka.